logo
Jaga
Otsi ViroWebist!


Pärnu majoitus
huoneisto.eu

» Padise


turism Padise
leiti 12, lehekülg 1/1:    1

Harju-Madise kirik

Madise, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   

Püha Mattiase kiriku ajalugu Pakri lahe kõrgel kaldaastangul, kunagi Padise kloostrimaa merepiiril, ulatub oletavasti 13. sajandil ehitatud puukirikuni ja seejärel tõenäoliselt 15. sajandi lõpupoole valmissaanud, algul tornita kivikirikuni. See pühakoda, mille säilinud tunnistajaiks on raidkivist aknaraamistusefragmendid ja tornialune raidportaal, oli praegusest pikihoonest kitsam, ühelööviline kahe võlvikuga hoone. Nüüdsed mõõtmed sai Harju-Madise pikihoone 1773. aastaks, aga koor ning käärkamber olid algkavatisele juurde ehitatud juba mõni aasta varem. Torn lisandus esmalt 1679. aastal, aga aastaks 1767 sai lõpliku kõrguse ja eripärase toestuse kolmeastmeliste tugipiilarite näol läänenurkades. Toonase tornikiivri kuju on teadmata, aga niisuguseks kui sel fotol siin, sai ta millalgi 19. sajandil, arvatakse, et Tallinna Oleviste eeskujul.

Kallaste talu

Padise, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 507 6138
Saada e-mail

Padise klooster

Padise, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 53 432 836
Saada e-mail

Umbes kilomeeter Padise keskusest lõunas asub Padise linnus, rahvasuus Vanalinnamägi. See on keskmisest rauaajast (7.-8. sajandist) pärit linnusekoht, mis rajati jõekääru kõrgele neemikule. Linnus oli piiratud muldvallide ja palktaraga, esemelisi leide on vähe: lame nooleots, pronksist ehtenõela katkend, tuleraud ning savinõukilde. Padise linnuses ei ole pidevalt elatud, vaid seda on kasutatud kaitseotstarbel nagu teisigi rannalähedasi linnuseid Eestis. Linnuse asukoha tõttu on oletatud, et see võis olla seotud mere ja sadamakohaga. Ulatus ju muinasajal meri Kurkse ja Madise vahel rohkem kui kilomeetri jagu mandrisse, nii moodustus sügav läänetuulte eest varjatud lahesopp, mis võinuks olla sobilik sadamakohaks. Kuna tol ajal oli juba olemas ka maantee, mis kulgeb Padise kloostrist mööda, on üsna tõenäoline, et sadam loodi teede sõlmpunkti, kaubavahetuseks soodsasse paika. Kaubasadama kaitsmiseks linnus rajatigi. Teisalt on Padise linnuse rajamist seotud kihelkondade väljakujunemisprotsessiga: Padisest sai Vomentaga kihelkonna keskus. Kihelkonnad olid tollal nii maakaitse üksused kui ka administratiivsed üksused, kus ühenduse aluseks oli tema liikmete omavaheline kokkulepe - kihl. Kihelkonna üheks tähtsamaks ülesandeks oli kaitsta oma elanikke, selleks tuli ehitada linnus.

Padise Mõis

Padise, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 608 7877, +372 5302 4776
Saada e-mail

Padise Mõisa Hotell ja Restoran

Padise Tall

Kasepere, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 506 4344, +372 528 7292
Saada e-mail

Ratsahobused

Pedase Külalistemaja

Pedase, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 671 6332, +372 53 303293
Saada e-mail

Pedase Puhkekeskus ja Hotell

Pedase, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 671 6332
Saada e-mail

Risti kirik

Harju-Risti, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 55 649 256
Saada e-mail

Rätsepa turismitalu

Harju-Risti, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 529 98 49
Saada e-mail

Vihterpalu Mõis

Vihterpalu, Padise, Harjumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 654 1570

Vihterpalu Mõis
Vihterpalu Mõis asub Tallinnast tunniajase autosõidu kaugusel. 2005. aasta kevadel lõppenud restaureerimistööde tulemusena on Vihterpalu mõis saanud tagasi oma endise hiilguse ning muudetud luksuslikuks peo-, seminari- ja majutuspaigaks. Vihterpalu on Eesti üks ilusamini restaureeritud mõisaid. Mõisakompleks koosneb härrastemajast, kõrvalhoonest, vanast meiereist, tallidest, pargist ning suurest metsa- ja põllumaast. Meri on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Territooriumil on tenniseväljak ja helikopteri maandumisplats. Mõisakompleks koos ümbrusega moodustab võimsa terviku, on rahusisendav ja looduslähedane.

Vihterpalu Mõis

Vihterpalu, Padise, Harjumaa
Telefon: +372 654 1570
Saada e-mail

1


Padise


ViroWebist
Kontakt
Firma lisamine
Reklaami avaldamine ja autoriõigused

  IN ENGLISH PÅ SVENSKA AUF DEUTSCH


Puhkemajad, suvilad, külaliskorterid