logo
Jaga
Otsi ViroWebist!


Pärnu majoitus
huoneisto.eu

Läänemaa vaatamisväärsused


ilm Läänemaal ilm Läänemaal
Läänemaa kaart
Läänemaa kaartTARTUPÄRNUHAAPSALUTARTUMAAPÕLVAMAAVALGAMAAHARJUMAAVILJANDIMAAVÕRUMAAIDA-VIRUMAANARVALÄÄNE-VIRUMAAJÄRVAMAARAPLAMAAJÕGEVAMAAHIIUMAATALLINNPÄRNUMAALÄÄNEMAASAARENMAAKURESSAAREOTEPÄÄ
Läänemaa turism
» majutus
» restoranid ja söögikohad
» ilusalongid, iluteenused ja juuksurid
» sanatooriumid ja terviseteenused
» aktiivne puhkus
» meelelahutus ja vaba aeg
» ostukohad ja teenused
» konverentsiruumid ja peoteenused
» vaatamisväärsused
» autorent ja transport
» reisibürood ja reisikorraldajad
» teatrid ja kontserdimajad

vaatamisväärsused Läänemaal leiti 12:    1

Ants Laikmaa majamuuseum

Kadarpiku, Taebla , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 47 29 756
www.laikmaa.eu
Ants Laikmaa oli üks eisimesi Eesti soost kunstnikke ning kunstipedagooge. Tegemist on ainulaadse kompleksiga, mis on Laikmaa enda projekteeritud ning mida ta koos arhitekt Karl Burmaniga aastakümneid ehitas. Ainulaadse arhitektuuriga hoone esimesel korrusel on kunstniku söögituba ning tema elukäiku tutvustav väljapanek. Ülemisele korrusele jäävad ateljee ning töö- ja magamistuba koos Laikmaa isiklike esemete ja etnograafilise vanavaraga. Maja ümber on kunstniku enda rajatud liigirikas park, mis on looduskaitse all. Pargis asuvad ka suvemaja ning A. Laikmaa haud.

Haapsalu piiskopilinnus

Koko näyttöLossiplats 1, Haapsalu , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 472 5346, +372 518 4664
Saada e-mail
www.haapsalulinnus.ee
13. sajandil rajatud Haapsalu piiskopilinnus oli üle 300 aasta Rooma paavstile ja  Saksa-Rooma keisrile allunud keskaegse katoliikliku kirikuriigi - Saare-Lääne piiskopkonna - poliitiline ja vaimne süda.
KONVENDIHOONES ehk Väikeses linnuses – piiskoppide ja vaimulike kindlus-elamus 13. sajandist avatud muuseumikompleks
    * algsel kujul säilinud keskaegne toomkirik Eestis, romaani-gooti stiilis katedraal 13.sajandist
    * ristimiskabel, kuhu ilmub Valge Daam ja Emaaltar
    * näitusesaalid linnuse relvaleidudega ja raidkivide detailidega
    * 38 m kõrgusest kellatornist vaade üle linna ja täistunnil kellahelin
    * salapärased võlvkeldrid, mis esmakordselt külastajaile avatud peale 1688. aasta tulekahju

Haapsalu raudteemuuseum

Raudtee 2, Haapsalu , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 473 4574
Saada e-mail
www.jaam.ee
Eesti Raudteemuuseumi siseekspositsioon asub Haapsalu raudteejaama nn. Imperaatoripaviljonis. Muuseumile kuuluv ajalooline veerem - vedurid ja vagunid asuvad raudteejaamahoone taga rööbastel ja nendega saab tutvuda tasuta.
Alates 01.03.2009 on Raudteemuuseumi näitused avatud kolmapäevast-pühapäevani kella 11-16.
Teistel aegadel on muuseumi külastamine ettetellimisel: tel 47 33691.
Alates 01.03.2009 on Haapsalu raudteejaama ootesaal ja tasulised teenused  (tasuline wc, pakihoid) avatud iga päev kella 07-18.

Hanila muuseum

Hanila, Hanila , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 477 2260, +372 472 3164
Saada e-mail
www.hanila.ee/muuseum/
Vanas koolimajas on koha leidnud taluõu, rehetuba, talukamber, linatöö tuba. Väljas on rikkalik etnograafilise tekstiili püsinäitus (üle 400 eseme). Mitme põlve jooksul valmistatud talutööriistad ja majakraam tutvustavad “puuaega” Eestimaal Hanila ja Karuse kihelkonnas. Igaüks võib käsikiviga jahvatada või kiigel hoogu teha, põlispuude all palkidel jalga puhata, kevaditi ööbikulaulu kuulata, öö hakul jälgida nahkhiirte lendu. Tavaks on kontserdid muuseumi õuel või saalis. Muuseumimatkad lastele.

Kasari vana sild

Kasari, Martna , Läänemaa
Kaart kaart   
et.wikipedia.org/wiki/Kasari_raudbetoonsild
Risti-Virtsu maanteed jätkates jõuame Läänemaa suurima, 112 km pikkuse Kasari jõeni. Kasari jõgi algab Rapla lähedalt ja suubub Matsalu lahte. Kasari luht (4000 ha) on Põhja-Euroopa suurim lageluht ja kevadise suurvee ajal on peaaegu kogu luht tulvavete poolt üle ujutatud. Luhaalad pakuvad pelgupaika avamaalindudele. Kevadel, üleujutuse ajal, peatuvad siin tuhanded luiged, haned ja ujupardid. Parima ülevaate Kasari luhast saab Kloostri linnutornist. Kasari jõel korraldatakse ka kanuumatku algusega Kloostri sillalt ja Penijõe sadamast. Tänapäeval sõidavad autod üle Kasari jõe uut silda mööda. Hiljuti restaureeritud Kasari vana sild (1904) oli valmimisajal maailma pikim raudbetoonist sild (308 m pikk ja 7 m lai). Graniitplokkidest tahutud sammastele toetub 13 sillakaart, mida katab munakivisillutis. Kivisildadega harjunud talupojad pidasid uut silda liiga õhukeseks ja pelgasid algul hobuvankriga üle silla sõita, kartes, et hobuse kabjad vajuvad sillast läbi. Allikas: http://avasta.laanemaa.ee/kasari_sild.html

Koluvere linnus

Koluvere, Kullamaa , Läänemaa
Kaart kaart   
Saada e-mail
www.koluvereloss.com
Koluvere piiskopilinnus asub Lääne maakonnas Kullamaa vallas Risti-Virtsu maantee ääres. Tänaseni säilinud Koluvere linnuse osade ehitust alustati 13. sajandi teisel poolel peale Lodedele kuulunud linnuse hävitamist. Meieni säilinud hoone pärineb piiskop Winrich von Kniprode valitsusajast 1383-1419. Esialgu oli Koluvere ilmselt nelinurkne tornlinnus, külgede pikkusega 9,2 meetrit. Põhikorruse mõigasroietega võlvlagi lubas oletada torni olemasolu juba 13. sajandi lõpust.

Lihula linnus

Lihula, Lihula , Läänemaa
Kaart kaart   
et.wikipedia.org/wiki/Lihula_linnus
Lihula linnus asus Läänemaal nüüdisajal asuvad linnuse varemed Lääne maakonnas Lihula vallas Lihula linnas. Lihula linnus paikneb juba 13. saj. muinaseestlaste asukohal. Linnust ümbritsevast maastikust kerkiva mäeseljandiku tipul. Ülejäänud seljandikust eraldab linnust poolümar vallikraav. Seljandiku põhjajärsaku ja lõunapoolse vallikraavi vahele jääv ovaalne ala oli ümbritsetud kõrge ringmüüriga ning jaotatud kaheks võrdseks, piiskopkonna ja ordupooseks osaks. Praeguseks on osa linnuse vundamentidest taas välja kaevatud ja konserveeritud.

Lihula muuseum

L innuse tee 1, Lihula , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 477 8880
Saada e-mail
muuseum.lihula.ee
Lihula Muuseum asub Läänemaal, Tallinn-Risti-Virtsu maantee ääres. Tallinnast asub Lihula 110 km, Haapsalust ja Pärnust 55 km kaugusel. Muuseum on loodud 1995. aastal ning paikneb 19. sajandi keskel ehitatud klassitsistlikus Lihula mõisahäärberis. Mõisa taga kõrguvad 13. sajandil rajatud piiskopilinnuse varemed. Muuseumi väljapanek annab hea ülevaate Lihula ja Lõuna-Läänemaa ajaloost. Eksponeeritud on huvitavamad arheoloogilised leiud linnuselt, alevist ja ümbruskonnast. Külastajate poolt on suurt imetlust leidnud ainult Läänemaale iseloomulikud etnograafilised esemed - Lihula kandi rahvariided, vaibad, saanitekid ja tööriistad. Suviti on muuseumis erinevad ajutised näitused.

Läänemaa Muuseum

Kooli 2, Haapsalu , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 47 37 065
Saada e-mail
www.muuseum.haapsalu.ee
Läänemaa Muuseum on kahe maailmasõja vahel tekkinud Eesti kohamuuseumidest esimene, asutatud Läänemaa Muuseumi Ühingu poolt. Muuseum paikneb alates 1950. aastast endises Haapsalu raekojas (ehitatud 1775). Püsinäitus “Elu võimalikkusest Läänemaal” (1998) annab ülevaate Haapsalu ja kogu Läänemaa ajaloost ja kultuurist. Korraldatakse ajutisi näitusi nii oma majas kui väljaspool. Muuseumis asub ka maailma vanim säilinud Fr. Schilleri ausammas.

Mopeedikeskus

Üsse, Ridala , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 472 9127
Saada e-mail
www.moped.ee
Mopeedikeskus on loodud selleks, et populariseerida mopeedide kasutamist Eestis, säilitada ja tutvustada inimestele nii kohalikku kui muu maailma mopeediajalugu ning pakkuda mopeedidega seotud teenuseid.

Rannarootsi muuseum

Sadama 31, Haapsalu , Läänemaa
Kaart kaart   Telefon: +372 55623993
Saada e-mail
www.aiboland.ee
Rannarootsi Muuseumi tegevuse eesmärgiks on tegeleda Lääne-Eesti saarestikul ja mandriosal asunud eestirootslaste kultuuriga. Tuntuks saanud võitlustega oma privileegide eest läbi mitme aastasaja jäi kunagi elujõuline rahvusgrupp Teises maailmasõjas ajaloo hammasrataste vahele ja kaotas kodumaal järjepidevuse.

Uuemõisa mõis

Uuemõisa alevik, Ridala , Läänemaa
Kaart kaart   
www.mois.ee/laane/uuemoisa.shtml
Haapsalu lähistel asuvat Uuemõisa mõisat (saksa k Neuenhof) on esmamainitud 1539. aastal, mil ta oli piiskopimõis. 17. sajandil de la Gardie'dele kuulunud mõisa viimane võõrandamiseelne omanik oli vürstinna Jevgenija Shahhovskaja. 1833. aastal püstitati mõisa kahekorruseline järelklassitsistlik peahoone. 1920tel ehitati hoone Karl Burmani projekti järgi ümber, lisades talle muuhulgas ka pikad ühekorruselised tiibhooned. Sellega moodustus hiigelpikk ehitis. 1970te aastate lõpuks varemetesse jäänud hoone taastati 1980tel aastatel Burmani kavandatud väliskujul. Ajaloolise jaotuse järgi Läänemaale Ridala kihelkonda kuulunud mõis jääb kaasajal Läänemaale Ridala valla territooriumile. Allikas: http://www.mois.ee/laane/uuemoisa.shtml
vaatamisväärsused Läänemaal leiti 12:    1


ViroWebist
Kontakt
Firma lisamine
Reklaami avaldamine ja autoriõigused

  IN ENGLISH PÅ SVENSKA AUF DEUTSCH


Puhkemajad, suvilad, külaliskorterid