logo
Jaga
Otsi ViroWebist!


Pärnu majoitus
huoneisto.eu

Tartumaa muuseumid


ilm Tartumaal ilm Tartumaal
Tartumaa kaart
Tartumaa kaartTARTUPÄRNUHAAPSALUTARTUMAAPÕLVAMAAVALGAMAAHARJUMAAVILJANDIMAAVÕRUMAAIDA-VIRUMAANARVALÄÄNE-VIRUMAAJÄRVAMAARAPLAMAAJÕGEVAMAAHIIUMAATALLINNPÄRNUMAALÄÄNEMAASAARENMAAKURESSAAREOTEPÄÄ
Tartumaa turism
» majutus
» restoranid ja söögikohad
» ilusalongid, iluteenused ja juuksurid
» sanatooriumid ja terviseteenused
» aktiivne puhkus
» meelelahutus ja vaba aeg
» ostukohad ja teenused
» konverentsiruumid ja peoteenused
» vaatamisväärsused
» autorent ja transport
» reisibürood ja reisikorraldajad
» teatrid ja kontserdimajad

Muuseumid Tartumaal leiti 6:    1

Eesti Põllumajandusmuuseum

Pargi 4, Ülenurme, Tartumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 738 3810, +372 738 3816
Saada e-mail
www.epm.ee
Eesti Põllumajandusmuuseum asub umbes kolme kilomeetri kaugusel Tartust, endises Ülenurme mõisas. Puhkust ja hingekosutust pakuvad muruplatsid ja põline mõisapark. Külastajad võivad kaasa võtta piknikukorvi ja siin mõnusalt aega viita. Põhitööna tegeleb muuseum põllumajandusajaloo kogumise, säilitamise, uurimise ja tutvustamisega ning korraldab näituseid, konverentse, temaatilisi programme, õppepäevi, konkursse, kaasakiskuva meelelahutusprogrammiga kogupereüritusi, kontserte, tähistab rahvakalendri tähtpäevi ja viib läbi tõuloomade võistlusi.

Eesti Rahva Muuseum

Veski 32, Tartu, Tartumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 7350 400
Saada e-mail
www.erm.ee

Eesti Spordimuuseum

Rüütli 15, Tartu, Tartumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 730 0750
Saada e-mail
www.spordimuuseum.ee
Eesti Spordimuuseum on spordi, spordi-kultuuri ja spordiajaloo keskmuuseum Eestis. Muuseumi tegevuse eesmärgiks on Eesti maa ja rahva ajalooga seotud kehakultuuri- ja spordialaste materjalide kogumine, säilitamine, läbitöötamine ja avalikkusele tutvustamine. Tänane spordimuuseum tegutseb mitmekülgse kultuurikeskusena, korraldades näitusi, seminare ja konverentse, avaldades trükiseid ning pakkudes kaasalöömisrõõmu lastele.

Tartu Linnamuuseum

Narva maantee 23, Tartu, Tartumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 746 1911
Saada e-mail
linnamuuseum.tartu.ee
Tartu Linnamuuseum on koht, kus saab tutvuda Tartu mitmekesise ajalooga, avastada mõnd vähemtuntud seika või üksikasja. Muuseumi eesmärk on olla Tartu mälu kandja. Muuseumis saab külastada näitusi ja tellida ekskursioone, samuti annab muuseum välja trükiseid ning korraldab ettekandepäevi. Traditsiooniks on kujunenud linna-ajaloo päevad muuseumi sünnipäeval, 31. oktoobril. Lastele pakume muuseumitunde, juturetki, mitmeid töötubasid, aga ka võimalust korraldada muuseumis sünnipäev.

Tartu Ülikooli ajoloo muuseum

Lossi 25, Tartu, Tartumaa
Kaart kaart   Telefon: +372 737 5674, +372 737 5677
Saada e-mail
www.ut.ee/REAM/
Muuseum asub 13. sajandil ehitatud Tartu Toomkiriku hoones. Kirik on läbinud mitmeid ehitusperioode ja valmis lõplikul kujul 16. sajandil. See on kolmelööviline basiilika, mille pikihoone külgedel olid lisaks kabelilöövid. 15. sajandil ehitati lääneküljele kaks torni. 16. sajandi teisel poolel, Liivi sõja päevil jäi kirik hoolduseta ja hakkas lagunema. Sellele aitas kaasa tulekahi 1624. a. Seoses ülikooli taasavamisega 1802. a. rekonstrueeriti aastatel 1804-1807 ülikooli esimese arhitekti prof. Johann Wilhelm Krause juhtimisel kiriku kooriosa raamatukogu tarbeks. Aastatel 1927-1928 ehitas arhitekt P. Mielberg ümber ja laiendas trepikoda pikihoone külglöövide kahe võlviku arvel. 1962-1964 asendati kooriosas esimese korruse Krause-aegne puitkonstruktsioon betoonist vahelaega. 1985. a. alanud restaureerimistööd andsid hoonele praeguse ilme.
Muuseumid Tartumaal leiti 6:    1


ViroWebist
Kontakt
Firma lisamine
Reklaami avaldamine ja autoriõigused

  IN ENGLISH PÅ SVENSKA AUF DEUTSCH


Puhkemajad, suvilad, külaliskorterid